Nazaj na Dogodki in novice

Evropski pokal GOLDEN GLOVE 2018

Dne 20.01.2018 se je v Coniglianu (I) odvijal prvi letošnji kickboxing turnir, ki je privabil številčne privržence te športne discipline, med slovenskimi privrženci so bili tudi člani izolskega kluba KiT.

V članski konkurenci, v disciplini light contact se je najvišje zavihtel Admir SINANBEGOVIČ, ki je slavil v težnostni kategoriji nad 89 kg. Tokrat je prvič nastopil v tej disciplini, do 74 kg tudi, sicer še mladinec, Sebastjan LAZAR, ki je dodobra presenetil vse svoje nasprotnike in v velikem finalu, po vodstvu, v zadnji rundi izgubil proti aktualnemu svetovnemu prvaku Ukrajincu Pavlu Zamyatinu.

V ženski članski konkurenci je nastopila Ksenja BASENKO in sicer v kategoriji pod in nad 60 kg, ter si v obeh kategorijah izborila stopničke. Slavila je v kategoriji pod 60 kg, v kategoriji višje pa je osvojila 2.mesto. Izolski uspeh je zaokrožil Vedran STEPANČIČ, ki je nastopil in osvojil 2.mesto v najtežji članski kategoriji, do zelenega pasu.